לוח שנה

א ב ג ד ה ו ש
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

כל הסדנאות

סדנאות בסיס לסגל הבכיר

על הסדנה

סדנה בת 3 חלקים להכשרה בהוראה אקדמית. מטרת הסדנה לשכלל מיומנויות רלבנטיות להוראה אפקטיבית בת זמננו.
*הסדנה מושתתת על עבודה קבוצתית וכוללת השתתפות בשלושת חלקי הסדנה, מתחילתם ועד סופם.  
הסדנה מיועדת לסגל בכיר חדש. הזמנות לסדנה יישלחו לסגל החייב בסדנה דרך עוזרות/י כ"א בפקולטות.

 

על מוטיבציה בעידן של הקלטות מפגשים If you can’t beat them – Join them

בכל מחקר שנעשה על סטודנטים/ות בתקופת הקורונה, הם/ן דיווחו על ירידה חדה במוטיבציה שנבעה, בין היתר, מהפגיעה בהיבטים החברתיים של חיי הקמפוס
ולמרות זאת, רבים אינם ממהרים לחזור לכתות. מציאות של זמינות הקלטות של מפגשים, שככל הנראה תישאר איתנו, מציבה בפנינו אתגרים חדשים של שמירה על מתח למידה ומעורבות של סטודנטים/ות במהלך הקורס.

יותר מ-Zoom  : הוראה אפקטיבית מרחוק

עם פרוץ משבר הקורונה עברנו כולנו להוראת חירום בזום אך הוראה בזום איננה הדרך היחידה להוראה מרחוק וגם איננה הדרך האפקטיבית ביותר במרבית המקרים.

מהן האלטרנטיבות להוראה מרחוק ומהם העקרונות לבניית קורס טוב בהוראה מרחוק?  אילו בעיות וקשיים מובנים בהוראה מרחוק וכיצד ניתן להתמודד איתם?
בסדנה יותר מ Zoom  ננסה לענות על כמה מהשאלות האלה, נבהיר את העקרונות הפדגוגיים של הוראה מרחוק ונציג דוגמאות מעשיות לכלים שניתן לשלב בהוראה מרחוק. 

"הוראה מהסרטים" – פיתוח סרטונים ללמידה א-סינכרונית ושילובם בקורס אקדמי

חושבות על פיתוח חומרי למידה א-סינכרוני לשילוב בקורס שלכן?  מחפשים אלטרנטיבה להרצאות זום מוקלטות? מה צריך לדעת בשביל להכין הרצאות וידאו טובות בהפקה ביתית?

אנו רוצות להזמין אותך לסדנה שבה תלמד/י איך להכין סרטון לימודי טוב בהפקה ביתית. במהלך הסדנה תכין/י סרטון שגם נראה טוב וגם מותאם ללמידה מרחוק ותציגו אותו  בתום הסדנה.
בסדנה נלמד:

"סוף מעשה במחשבה תחילה" (בניית קורס אקדמי בגרסה מקוונת)

"סוף מעשה במחשבה תחילה" היא הגרסה המקוונת של סדנת "בניית קורס אקדמי" ובסופה תדעו לתאר את המעבר שנעשה בהשכלה גבוהה מגישה ממוקדת תוכן לגישה ממוקדת לומד/ת, להעריך את רלוונטיות הקורס, את טיב המבנה ובעיקר, תלמדו לפתח קורס אקדמי מצוין על בסיס גישה זו. 
הסדנה כוללת משימות יישום שמהוות שלבים בתכנון קורס שלכם/ן.

סדנת מוטיבציה

מה תרצו ללמוד על מוטיבציה ? כיצד לייצר התלהבות בקרב הסטודנטים/ות? כיצד לייצר מאמץ? כיצד לגרום לסטודנטים/ות להגיע לשיעורים?
בסדנה נעסוק בבעיות מוטיבציה שכיחות ובדרכים מבוססות ידע לפתרונן.

הכנת אתר הקורס להוראה מקוונת - דף

 

אחרי שהתוועדנו למשמעויות של הוראה מרחוק ולשינויים שהיא מכתיבה לקורס שלנו ולדרכי ההוראה שלנו, השלב הבא הוא ליישם את התובנות האלו באתר הקורס ב Moodle ולהתאים אותו בצורה מיטבית לעקרונות ולהמלצות שפגשנו. 

המשך קריאה >

הוראה פעילה בשילוב טכנולוגיות

על הסדנה

בשנים האחרונות גדל משמעותית מספרם של המרצים/ות שמיישמים/ות 'למידה פעילה' ע"י הצגת שאלונים וסקרים במהלך השיעורים. לשאלונים אלה עשויות להיות מספר מטרות: חלקם נועדו להציג את התפלגות עמדות הסטודנטים/ות בנוגע לדילמה מסוימת, חלקם נועדו לוודא הבנה והפנמה של הידע שזה עתה נלמד, חלקם מבקשים להבנות ידע חדש ולעודד חשיבה באמצעות שאלות, וחלקם משמשים רק כדי להגדיל האינטראקציות בין המרצה ובין הסטודנטים/ות, ואף בין הסטודנטים/ות לבין עצמם/ן.

"אנחנו לא היינו כאלה: סמכות ומשמעת בהוראה" 

סמכות אף פעם איננה הדבר החשוב ביותר למרצים/ות, אך כשמשהו משתשבש בקשר לסמכות, אנו מבינים עד כמה היא משמעותית בניהול חווית למידה אפקטיבית. כמעט כל מרצה היה/תה המומ/ה מתגובה, דרישה או התנהגות של סטודנט/ית, כמעט כל מרצה קיבל/ה פעם מייל שעלול להיראות כלא מכבד. בסדנה תוצג העמדה, כי יש דרך התמודדות אפקטיבית, הניתנת ללמידה ולאימון ובה נעסוק בסדנה.

 

פיתוח הוראה רלבנטית - "קורס מעניין אך מנותק מהמציאות"

באופן פרדוקסלי, למרות העלייה ברלבנטיות של מיומנות אקדמית לעיסוקים נחשקים רבים, סטודנטים/ות רבים/ות מתלוננים/ות על קורסים לא רלבנטיים.  

רמה גבוהה של מיומנות אקדמית נעשית יותר ויותר רלבנטית לתפקידים רבים בעולם העבודה. עובדים רבים יידרשו לתקשר בכתב באנגלית ברמה גבוהה, לדעת לקרא ולנתח נתונים, לערוך חיפושי מידע ,לעבוד עם שותפים/ות מכל העולם,  לפתור בעיות חדשות, שאין להן עדיין פתרונות מוכרים, באופן מבוסס בידע ובעיקר, ללמוד כל הזמן. למרות זאת, סטודנטים/ות רבים/ות סבורים/ות שהתואר שלהם/ן, או חלק גדול ממנו איננו רלבנטי. בעקבות הסדנה נבין קצת יותר טוב, מדוע ומה אפשר לעשות בעניין.

סדנת בסיס למתרגלים/ות בקורסים פרונטליים

על הסדנה

קורסים עדכניים, המותאמים להוראה במאה ה-21 מאופיינים בתרגול תכוף, עקבי וממושב. לכן, תפקיד המתרגל/ת הוא תפקיד קריטי בהשפעתו על איכות הקורס ועל איכות הלמידה של הסטודנטים/ות. מטרת הסדנה היא להכין את המתרגלים/ות לתפקידם/ן תוך התייחסות לאופן שבו נותנים משוב לסטודנטים/ות על עבודתם/ן, בע"פ ו/או בכתב. בסדנה ננתח דילמות מעולמם של מתרגלים/ות, תוך שימוש בסימולציות של מצבים שונים עם סטודנטים/ות ויוצגו דוגמאות רלבנטיות.