כתיבת בחינות ב- moodle

Date: 
שנתי סמסטר, שלישי

לקראת תקופת המבחנים הקרובה, נקיים סדנת רענון ועדכון שבה נחזור על תהליך יצירת בחינה בסביבת הבחינות (Exam-Moodle) תוך הצגת החידושים והנהלים שרלוונטיים לתקופה הספציפית הזו (Post Corona).

החלק הראשון של הסדנה יוקדש לשינויים הנגזרים מחזרת הבחינות לקמפוס, והוא יעסוק בנהלי הבחינה הממוחשבת ויובהר בו כל מה שצריך לדעת על בחינות BYOD, על ה'דפדפן מאובטח' (שחוסם את הגישה של הנבחנים לרשת האינטרנט ולקבצים שעל המחשב כל זמן הבחינה), ובאילו מקרים כדאי להפעיל את הצ'אט. 

 

החלק השני יוקדש לסקירת סוגי השאלות המוצעים בפעילות בוחן (מעבר לשאלות פתוחות ושאלות רב ברירה) ולהמלצות מתי כדאי להשתמש בכל אחד מהם. בין היתר, נדבר על שאלות ההשלמה, הגרירה, וההתאמה ונלמד כיצד ניתן להשתמש בשאלות CLOZE כדי לייצר שאלות מתוחכמות ומורכבות יותר.

 

חלקו השלישי של המפגש יעסוק בדף ההגדרות של המבחן ובסידור השאלות, בחלק זה נדבר על ערבוב סדר השאלות ו/או סדר המסיחים, על איך לאפשר "שאלות בחירה" או "שאלת בונוס", וכיצד ליצור טופסי מבחן שונים בהם לכל סטודנט מוצגות שאלות שונות ("הגרלת שאלות").

 

במהלך הסדנה נזכיר על קצה המזלג כמה עקרונות פדגוגיים חשובים עליהם כדאי להקפיד לשם כתיבת בחינה הוגנת ויעילה, ובסופה נראה מה ניתן לעשות (ולתקן) בעזרת כלי הניתוח הסטטיסטי של נתוני המבחן.

 

וכן, בהחלט, יהיה זמן לשאלות.

ולא, אל דאגה, לא תהיה בחינה בסוף הסדנה.

 

 

להרשמה>

מנחים: מר יוחאי עופרן וד"ר אייל בן חור

moodle